A Föld nemzeti parkjai projekthét

2017. március 6-10.

„A természet zöldje a növények és a fák élete.
A zöld maga az élet.”

A projekt témája: A Föld nemzeti parkjai
A projekt megvalósításának helyszíne: Monorierdei Fekete István Általános Iskola
A projekt résztvevői: Fekete István Általános Iskola pedagógusai és diákjai

Környezetünk ritkaságait, szépségeit nemzeti parkok, tájvédelmi körzetek és természetvédelmi területek őrzik. Egyrészt egyedülálló ritkaságok, másrészt egyre csökkenő számú növény- és állatfajok élnek még ezeken a területeken. ÖKO-iskola lévén feladatunk felhívni a tanulók figyelmét arra, hogy nemcsak a védett növényeket és állatokat kell megóvnunk, hanem azok élőhelyét is.

Projektünk fő célja:
- a különböző kontinensek nemzeti parkjainak megismerése
- a természet szépségeinek, érdekességeinek bemutatása
- védett állatok-növények ismerete, védelme
- a szabadidő hasznos eltöltése
- kompetenciafejlesztés
- fenntarthatóságra nevelés

A projekthez kapcsolódó tevékenységi formák:
- előadás
- vetítés
- fotók, videófelvételek készítése
- tablókészítés
- gyűjtőmunka
- kirándulás, séta
- sportfoglalkozás
- önálló ismeretszerzés-könyvtár
- internet
- szelektív hulladékgyűjtés

A témahét programja a projektnaplóban tekinthető meg.

Projektnapló
A témahét első napján műsorral köszöntöttük iskolánk tanárait és diákjait, s ízelítőül, hogy kedvet kapjanak programjainkhoz, összeállításunk során betekintést nyerhettek csodás természetünk világába.

A műsor után a diákok filmvetítéssel egybekötött egyéni feladatlapot töltöttek ki. Hétfő délután a kontinensek képviselői asztalitenisz versenyen mérték össze ügyességüket.

Kedd és szerda délután állathang-
és árnyfelismerést
követően a diákok természetfilmet tekintettek meg, s ehhez kapcsolódó feladatlap kitöltésével versenyezhettek a csapattagok a fődíj elnyeréséért, mely egy távcső volt.
Csütörtök és péntek délután az osztályok a Föld kontinenseinek legszebb nemzeti parkjait mutatták be.

Gyönyörű tablók is készültek a választott témák teljeskörű megismertetése mellett.

Láthattunk egzotikus állatokat
és növényeket,

valamint izgalmas „iskolai szafari-kalandnak” is részesei lehettünk.

A projekt zárónapján iskolánk tanárai és diákjai a természet zöld és barna színeibe öltöztek, ezzel is kifejezve összefogásukat a természetvédelemért, s egy közös fotó keretében emlékezetessé tettük heti projektünket.

A projekthét alkalmával a tanulók sok érdekes és hasznos ismeretre tettek szert, s reméljük, hogy mindez segít nekik abban, hogy a környezetvédelem közös ügyünkké váljon!

Mészáros Ferenc projektvezető
Kosteczki Zsuzsanna projektfelelős tanár